Szamba Betonowe
Just another WordPress site

Architektura i nowoczesne budownictwo – Dlaczego Hamburg Elbphilonie Herzog & de Meuron jest wart swojej ceny 900 milionów dolarów

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Rozmowa dotyczyła głównie tych samych dwóch punktów rozmowy – budynku o kształcie litery na czubku i fantastycznej metce.
Odnosząc się do tego pierwszego, krytycy zwrócili uwagę na podobieństwo sali do góry lodowej, wychodni, statku, cyrkowych namiotów lub Opery w Sydney.
Co się tyczy kosztów, które wynoszą 900 milionów dolarów, wskazują, w jaki sposób projekt wyłudził pieniądze, nawet jeśli nieumyślnie wyolbrzymiły one liczby.
Po chwilowym utracie panowania nad opowieścią, miasto poczuło się zmuszone do zapisania rekordu na czas inauguracji: Koszt budowy tylko trzech, a nie dziesięciu! Razy więcej niż początkowy budżet.
+ 11 Impuls, by bez końca utrwalać te haczyki, aby nie zakopywać lede, jest tak zrozumiały, jak jest przetestowany na czas.
Elbphilharmonie nigdy nie unikną porównań z Sydney czy Guggenheim Bilbao, ale jest to całkiem niezłe towarzystwo.
Jak inni zauważyli, wszystkie właściwe składniki były tam od początku: niepowtarzalny port z gustownymi elementami przemysłu przeszłości i obecnie (Hamburg nadal przetwarza dziewięć milionów kontenerów rocznie); światowej sławy architekci, w tym przypadku Herzog & de Meuron, szwajcarska firma o wysokiej średniej mrugnięcia; obietnica światowej klasy programowania kulturowego; i słabsze drugie miasto z błyskiem w oku.
Publiczny plac na środkowym poziomie jest bezpłatny, ale wymaga biletów.
Obraz.
Iwan Baan Ale gwiazdy rzadko wyrównują się, a składniki same w sobie nie tworzą dobrego posiłku.
Bilbao stało się powszechnie znane i było czymś w rodzaju późno-kapitalistycznego cudu, inspirującego dziesiątki flopów na całym świecie, które odważyły się próbować odtworzyć jego gigantyczny sukces.
(W każdym razie, cuda, o ile istnieją, nie mogą mieć wytłoczonych na nich planów).
Za wcześnie, by wydać wyrok na eksperyment w Hamburgu, ale z pewnością wygląda to na część zwycięzcy.
Przynosi nam to z powrotem kształtować.
Ponad dziesięć lat dyskursu architektonicznego przeważyło nad zawodem, aby ponownie rozważyć jego wartość społeczną i zobowiązania.
Architektura, nowa mądrość (rozsądnie) idzie, to nie tylko produkt końcowy.
Lub kształt.
Wynikający z filozoficznych dociekań, konstrukcji i rachunkowości arkusza kalkulacyjnego; może być także narzędziem służącym do lepszego świata, a nawet do przewagi na korzyść sprawiedliwości społecznej.
Wtedy nadchodzi ta wspaniała mroźna masa, albo coś podobnego, i to wszystko nie ma szans.
Ściany głównej audytorium są pokryte tym, co architekci nazywają białą skórą .
składa się z 10 000 płyt z włókna gipsowego.
Obraz.
Iwan Baan Nie jest to ani kaczka, ani cała szopa, ale coś pomiędzy.
Zbudowany na szczycie XIX-wiecznego magazynu, nowa struktura jest imponująco prężna, ale także trochę pusta, lodowaty billboard, który można wyszkolić, ale który ujawnia bardzo niewiele o jego wnętrznościach.
Podobnie jak góra lodowa, czy nawet wypalona Alaska, odsłonięte części budynku kryją w sobie wiele: hotel, luksusowe apartamenty, sale widowiskowe i publiczny plac.
Herzog i de Meuron uszanowali kopertę starszego budynku, klina z czerwonej cegły, w której niegdyś mieściły się kakao, herbata i tytoń, i po prostu wytłaczali linie brzegowe w górę.
(Jego szacunek miał swoje granice: magazyn został wypatroszony i odremontowany garażem, biurami administracyjnymi i centrum edukacji muzycznej, jak również innymi udogodnieniami.) Wąski brzuch – wolny publiczny chodnik – oddziela dwa tomy, a kilka optymistycznych łuków konkluduje dwudzielna kompozycja.
Więcej radości: ekspansywne przęsła z lustrzanym szkłem – wszystkie 2200 zakrzywionych i płaskich tafli – są ożywione dziurawymi otworami i rodzajem połysku, który zmniejsza nasłonecznienie.
Fasada budynku obejmuje 2200 płaskich i zakrzywionych paneli, które zawierają miliony chromowanych punktów, które zmniejszają przyrost energii słonecznej.
Obraz.
Iwan Baan Odległość jest potrzebna, by naprawdę docenić zespół i nie ma lepszego punktu widzenia niż na wodzie, pośród hałaśliwych statków towarowych poruszających się w górę iw dół rzeki Łaby, w zatłoczonym porcie miasta.
Szkło staje się teraz bardziej eteryczne – tak jak powinno – rozmywa się na wiecznie szare, północne niebo i tworzy turnereski pejzaż morski, tylko bardziej ponure i słabo nasłonecznione, z kontenerowymi okrętami zamienionymi na fregaty.
Baza z czerwonej cegły, która wcześniej była magazynem kakao, zawiera różne udogodnienia, w tym garaż i centrum edukacji muzycznej, podczas gdy górna objętość szkła obejmuje luksusowe apartamenty i hotel oraz
[patrz też: joanna kałabun, sprzedaż energii elektrycznej do sieci, prysznic bez brodzika w bloku ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: joanna kałabun prysznic bez brodzika w bloku sprzedaż energii elektrycznej do sieci