Szamba Betonowe
Just another WordPress site

Budownictwo wczoraj i dzis : Real Deal Behind the Dangling Wieżowiec Asteroid Wniosek

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Z asteroidy na orbicie Ziemi .
Projekt był trudny do uniknięcia, ponieważ został odebrany nie tylko przez większość mediów architektonicznych, ale także przez NBC, CNN, Forbes, The Telegraph, The Daily Mail, Mashable, IFLScience – lista trwa prawie tak długo, jak budynek sama.
Czy projekt jest realistyczny.
Oczywiście, że nie, i oczywiście nie jest to zamierzone.
Ma być utopijnym eksperymentem myślowym.
Clouds AO ma w tym obszarze coś z rodowodu, jako zwycięzców konkursu z udziałem NASA, który zaprojektował bazę Marsową z pomysłem na budynek wykonany z lodu.
W rezultacie łatwo byłoby dołączyć do zbiorowego komentarza internetowego, by wskazać, że byłoby to zbyt drogie, lub że i tak może być przyjemniej żyć na ziemi.
projekt przydatny utopijny eksperyment myślowy.
Są pewne błędy projektowe, że lepsza technologia, albo dużo pieniędzy, albo zmieniony sposób myślenia futurystycznego społeczeństwa po prostu nie wygrają.
Tak więc bez dalszych ceregieli, oto lista problemów, które pojawią się w tym pozaplanetowym projekcie, w porządku chronologicznym, z problemami, które sprawiają, że jest niepraktyczny w naszym obecnym świecie oznaczonym jako.
Minor.
i te, które podważyłyby propozycję w każdym wszechświecie oznaczonym jako.
major ..
+ 14.
Chmury AO Krok 1: Idź po asteroidę i przenieś ją na orbitę wokół Ziemi.
Zaskakujące, ponieważ niektórzy mogą znaleźć ten pomysł, staje się coraz bardziej wykonalne, a NASA ma nadzieję umieścić mały kawałek asteroidy na orbicie księżyca.
2021.
O wiele większa asteroida potrzebna dla Analemma kosztowałaby o wiele więcej, ale jak wyjaśnia Clouds AO w opisie projektu, jeżeli niedawny boom w wieżach mieszkalnych udowodni, że cena sprzedaży za metr kwadratowy wzrasta wraz z wysokością podłogi, to Analemma Tower wyda rekordowe ceny, uzasadniając wysoki koszt budowy.
Krok 2: Zbuduj 27-kilometrowy wieżowiec w DubaiMinor Problem: Poniższy obrazek wyraźnie pokazuje, że zamiarem jest najpierw zbudować drapacz chmur na ziemi, przed załadowaniem go na asteroidę.
Jednakże proponuje się, aby ostateczny budynek rozciągał się z 32 kilometrów w powietrzu do wysokości nieco wyższej od największej przeszkody.
Zgodnie z planem Clouds AO, bezpieczna wysokość prawdopodobnie wyniesie około 5 kilometrów (więcej o tym później), wymagając wieży o długości 27 kilometrów.
Istnieje wiele powodów, dla których budowa 27-kilometrowej konstrukcji nie jest obecnie możliwa, szczególnie tak smukła, jak pokazano na tych zdjęciach, od problemów z obciążeniem wiatrem po wytrzymałość materiału.
Na razie załóżmy, że pewnego dnia będzie to możliwe.
Wstępna budowa wieży w Dubaju.
Obraz.
Chmury AO Krok 3: Podłącz kabel o długości 35 754 km do asteroidu: Jeśli uważasz, że siła materialna była problemem w poprzednim kroku, jest to zupełnie inny poziom.
Obecnie najsilniejszym znanym nam materiałem są nanorurki węglowe; gdybyśmy mogli, hipotetycznie mówiąc, uczynić te dłuższe niż tylko 6000 kilometrów, złamaliby się pod własnym ciężarem.
Kabel wystarczająco mocny, aby wesprzeć ten projekt, prawdopodobnie musiałby być co najmniej sześć razy mocniejszy.
Wyobraźmy sobie, że w pewnym momencie w przyszłości ten materiał istnieje (co, nawiasem mówiąc, prawdopodobnie oznaczałoby, że windy kosmiczne nie są dalekie od rzeczywistości).
Krok 4: Podnieś budynek z ziemi Problem mąki: Podniesienie takiej struktury z ziemi byłoby niewiarygodnie trudne.
Zakładając, że zostanie on podniesiony z podstawy, nawet niewielkie odchylenie od pionu spowoduje niekontrolowane przewrócenie się.
Ponadto, wszystkie wygodne, ustalone elementy konstrukcyjne będą miały dodane nieprzewidywalne obciążenia, gdy budynek zacznie się poruszać, a jak wspomniano powyżej, struktura ta jest na początku niepewna.
.
Chmury AO Krok 5: Przymocuj budynek do liny zwisającej z asteroidy.
Największy problem: Więcej problemów konstrukcyjnych dla budynku.
Struktury, które są wydajne w kompresji (tj.
Zbudowane na ziemi) niekoniecznie są wydajne w napięciu (tj.
Te zwisające z orbitującej wokół asteroidy).
Miejmy nadzieję, że przyszli inżynierowie będą wystarczająco utalentowani, aby zbudować konstrukcję, która nawet na 27 kilometrach może sprawnie działać.
Największy problem: asteroida znajduje się na orbicie geosynchronicznej, w której kończy jedną orbitę z taką samą prędkością, jak Ziemia obraca się raz dziennie.
Jednakże, ponieważ Dubaj nie jest położony na równiku, orbita ta nie może być geostacjonarna.
Oznacza to, że z perspektywy budowy, asteroid zwalnia raz na jakiś czas nad głową, a następnie pędzi ku południowi, ostatecznie zatrzymując się kilkaset kilometrów na wschód od południowego Madagaskaru, zanim powróci na t
[patrz też: gont bitumiczny instrukcja montażu, blachodachówka ceny, konsylium kalisz ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: blachodachówka ceny gont bitumiczny instrukcja montażu konsylium kalisz