Szamba Betonowe
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : Granit – Wielki współczesny nieznany

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Szeroka gama odmian oraz zastosowanie nowych technologii cięcia i zapewniających wykończenie powierzchni dają nam nieskończone możliwości projektowania.
Jego charakter, piękno, wysoka wytrzymałość i doskonała wytrzymałość czynią z niego wyjątkowy materiał.
Jest to bez wątpienia najkorzystniejsza opcja architektoniczna w przeciwieństwie do innych rodzajów produktów: Mercedes House.
Santos-Diez Photography.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Cluster del Granito Współczesna: nowoczesna technologia przemysłowa przyniosła wiele innowacji, dzięki czemu jest dość powszechnym materiałem do zastosowania w nowych konstrukcjach.
Ma zarówno moc techniczną, jak i estetyczną: różne wykończenia powierzchni, które można zastosować, zapewniają szeroki wachlarz efektów estetycznych.
Dostępna oferta wykracza poza obszary, które tradycyjnie produkują ten kamień naturalny: rynek jest teraz otwarty na komercjalizację lub wprowadzanie do obrotu nowych odmian, pochodzących z dowolnego miejsca na świecie.
W ten sposób sektor przyczynia się do ciągłej innowacji na rynku.
Różnorodność kolorów, faktur, wzorów i wykończeń – owoc nieustannego rozwoju technologicznego – pokrywa wszelkie potrzeby projektowe i znacznie przewyższa inne popularne produkty.
Archeologiczny park sztuki jaskiń – fot.
Santos Díez.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Cluster del Granito Jest trwały: dzięki naturalnemu pochodzeniu i ograniczonej transformacji surowca, wymagającego mniejszej produkcji energii niż inne materiały, takie jak ceramika lub beton.
Charakteryzuje się wytrzymałością, niższym zużyciem energii podczas produkcji oraz możliwością ponownego użycia i łatwego usuwania (będącego obojętną pozostałością).
Jego wpływ na środowisko zaczyna się od wydobycia surowca, który prawie nie przechodzi żadnej transformacji, dopóki nie dotrze do producenta.
Cięcie i gotowy produkt w fabryce jest paletyzowany lub pakowany i wysyłany kanałami dystrybucji.
Wreszcie jest montowany, docierając do końcowego konsumenta lub użytkownika.
Pod koniec okresu użytkowania staje się odpadem, które musi być odpowiednio i starannie zarządzane.
Kanał Teatralny – Guillermo Gonzalez Photography.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Cluster del Granito Zachowuje swoją własną charakterystykę i naturalne właściwości fizyczne: Jest to jeden z nielicznych materiałów budowlanych, które można zamontować prawie tak, jak powstaje z natury, bez zmian w strukturze, składzie czy chemikaliach; podano tylko wymagane wymiary i wygląd.
Ta wyjątkowość pozwala na szeroki zakres komplementarności z innymi aktualnymi materiałami, takimi jak drewno, szkło lub stal, ułatwiając osiągnięcie unikalnych projektów.
Jest solidny i spójny, charakteryzuje się bardzo dobrą odpornością na zginanie (kluczowym czynnikiem wpływającym na trwałość, na przykład, okładziny elewacyjnej lub nawierzchni narażonej na duże naprężenia, takie jak wiatr), a także zużycia przez ścieranie po poddaniu pojazdowi natężenie ruchu lub intensywne korzystanie z pieszych.
Plac Puerta del Sol – fotografia Guillermo Gonzaleza.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Cluster del Granito Jest to opłacalne: koszty inwestycyjne, czasami wyższe niż w przypadku innych materiałów zastępczych, są z nadwyżką rekompensowane przez niskie koszty konserwacji i długą żywotność.
Nie jest łatwopalne: oceniane jako klasa A1 w reakcji na ogień ( Niepalny i nie powodujący znaczącego wkładu w ogień ).
Ponadto w przypadku pożaru nie uwalnia substancji szkodliwych dla zdrowia.
Podobnie jak sam kamień, powody ponownego rozważenia granitu jako optymalnego wyboru we współczesnej architekturze są niewątpliwie solidne.
Znajdź więcej tutaj.
[hasła pokrewne: blachodachówka ceny, konsylium kalisz, stelrad grzejniki ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: blachodachówka ceny konsylium kalisz stelrad grzejniki