Szamba Betonowe
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Czy Airbnb powinien pomóc uratować ten wysokotechnologiczny klejnot

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Gdybym miał zgadywać, powiedziałbym, że minęło czterdzieści lat odkąd Columbus, Indiana, był gorącym tematem rozmowy koktajlowe podczas spotkań związanych z projektowaniem w Nowym Jorku.
W tamtych czasach był to superładowny patronat przemysłowca J.
Irwina Millera i jego relacje z projektantami takimi jak Eero Saarinen i Alexander Girard, które pobudzały falę innowacyjnej i prowokacyjnej architektury w małym miasteczku na Środkowym Zachodzie.
Columbus, z populacją 45 000 mieszkańców, ma remizę strażacką Robert Venturi, szkołę Johna Johansena, park Michaela Van Valkenburgha i kilka budynków Eliela i Eero Saarinenów, w tym młodszą ikoniczną Miller House.Jednak Kolumb jest kiedyś znowu w centrum uwagi.
Eksponat Columbus to trwająca inicjatywa, która rozpoczęła się 29 września, a odbędzie się sympozjum, które przygotuje scenę dla dużej publicznej wystawy designu w 2017 roku.
Organizator wystawy Richard McCoy, przy pomocy lokalnych patronów i liderów, takich jak prezes Fundacji Wallace Will Miller, projektant Jonathan Nesci, architekt Louis Joyner, wychowawca T.
Kelly Wilson i archiwista Tricia Gilson, zbudowali lokalny ruch i zgromadzili grupę światowej klasy projektantów: Aranda / Lasch, Baumgartner + Uriu, Rachel Hayes, Höweler + Yoon, IKD , Ball-Nogues Studio, Johnston Marklee, Jonathan Olivares Design Research, Oyler Wu Collaborative, Plan B Architecture & Urbanism, i studio: native – które rywalizują o inauguracyjną Miller Prize, niezwykły turniej head-to-head, w którym dziesięć drużyn dokonać instalacji site-specific dla pięciu lokalizacji w Columbus.
Pięć wygra bitwę i opracuje swoje propozycje jesienią 2017 roku.
Cała ta uwaga ponownie uruchomiła Columbusa w świadomości projektantów.
Wiele osób jest podekscytowanych tym, co przyniesie wystawa w 2017 roku.
Jednocześnie Columbus może się pochwalić kolejną niesamowitą okazją, która mogłaby wykorzystać tę dynamikę.
Po ponownym zainteresowaniu miastem, które rozwija się dzięki turystyce architektonicznej, przemysł hotelarski kwitnie.
Warto jednak zauważyć, że jest kilka właściwości Airbnb.
Pobieżne wyszukiwanie na weekend w październiku zwraca tylko trzy aukcje, z których żadna nie znajduje się w centrum, w którym jest cała akcja.
Ma to znaczenie, ponieważ młodzi turyści szukają bardziej ekscytujących opcji zakwaterowania niż zwykły hotel.
Jak wyglądałyby dziś alternatywne noclegi w Columbus.
Widok z lotu ptaka na Columbus Occupational Health Association.
Zdjęcie dzięki uprzejmości H3 Jest miejsce, które byłoby idealne.
Stowarzyszenie Zdrowia Zawodowego Cummins (COHA) było jednym z najbardziej innowacyjnych budynków w Columbus, ale obecnie jest zagrożone, ponieważ jego właściciel, Cummins Inc., nie ma z niego żadnego pożytku.
Pierwotnie ukończony w 1973 roku przez Hugh Hardy ego z Hardy Holzman Pfeiffer, ten późno modernistyczny, nowoczesny budynek jest jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic Columbus.
Jego barwne, bardzo wyraziste, odkryte systemy budynków celebrują technologię budowlaną z manierystyczną wylewnością.
Przestrzenny, otwarty plan jest choreografowany przez rampę, która ożywia przestrzeń i był rewolucyjnym nowym sposobem budowania obiektów opieki zdrowotnej w latach 70.
XX wieku.
Jednak ta rampa może sprawić, że stanie się ona nieelastyczna w związku z adaptacyjnym ponownym wykorzystaniem opieki zdrowotnej w dzisiejszym świecie.
Więc jakie jest właściwe nowe życie dla COHA.
Jedną z możliwości będą lofty lub mieszkania studenckie.
Chociaż miasto może nie mieć rynku dla tej typologii, może istnieć inne rozwiązanie.
Gdyby Airbnb kupił budynek, mógłby przekształcić go w grupę wypożyczalni (jak hotel), która mogłaby zostać wynajęta na Airbnb i mogłaby odstąpić od współpracy z japońskim architektem Go Hasegawa w japońskiej wiosce Yoshino.
Ten projekt, Sugi No Ie (Yoshino Cedar House), działa zarówno jako dzierżawa, jak i centrum społecznościowe dla gości i jest własnością lokalnych społeczności, dzięki czemu oddaje miasto i oferuje społecznościowe doświadczenie dla podróżnych.
Oryginalne wnętrze towarzystwa medycyny pracy Columbus.
Zdjęcie dzięki uprzejmości H3 W tym modelu miasto będzie posiadać przestrzeń i wynająć ją na Airbnb.
Wpływy mogłyby przynieść korzyść Funduszowi Dziedzictwa, który jest inwestowany w ochronę architektury poprzez Landmark Columbus.
Airbnb pomógłby zachować nowoczesny design.
Budynek COHA jest idealny dla tego modelu.
Potrzebuje mecenasa i nie ma w nim żadnego ponownego użycia.
Jak fajnie byłoby pozostać lub mieszkać w radykalnym gabinecie lekarza lat siedemdziesiątych.
Artyści lub projektanci mogli uzyskać długoterminowe wynajem, a goście mogliby zostać na noc.
Potrzebna byłaby wizjonerska firma, taka jak Airbnb, która ceni design, aby ożywić tę przestrzeń w jeden z najlepszych na świecie designerskich hoteli docelowych.
Firma byłaby bohaterem.
Miejmy nadzieję, że może sprawić, że ten sen stanie się rzeczywistością
[przypisy: intech legnica, prawidłowa wilgotność w mieszkaniu, malowanie elewacji cennik ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: intech legnica malowanie elewacji cennik prawidłowa wilgotność w mieszkaniu