Szamba Betonowe
Just another WordPress site

Budownictwo wczoraj i dzis : Biennale w Wenecji 2012: Elbphilharmonie / Herzog & de Meuron

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wystawa Nico Saieh Herzog & de Meuron na Biennale koncentruje się na architekturze symbolicznego projektu o złożonej historii: Sala Elbphilharmonie, sala koncertowa na szczycie dawnego przemysłu w Hamburgu, która obejmuje także 250 pokoi pięcio- hotel gwiazdkowy i 47 apartamentów.
Projekt w bardzo zaawansowanym stanie pozostaje zatrzymany od zeszłego roku z powodu problemów prawnych z wykonawcą.
Na wystawie historia projektu jest udokumentowana trójwymiarowymi przedstawieniami złożonych usług budowlanych; strzały z kamer przesuwane po placu budowy; i modele na dużą skalę, których przestrzenna i fizyczna obecność reprezentuje to, co architekci chcieli i nadal chcą przedstawić: architekturę.
Z Herzog & de Meuron:.
Nico Saieh Historia Elbphilharmonie jest niemalże niewiarygodnym przykładem oddolnego demokratycznego projektu, ożywionego euforyczną energią, inspirowaną pięknem architektury, wizją kulturalno-polityczną i dumą obywatelską.
Ta energia wyczerpała się w obliczu eksplodujących kosztów budowy i pozornie niekończącej się długotrwałej budowy, zakończonej tymczasowym zatrzymaniem budynku w listopadzie 2011 r.
Wielkoskalowy plac budowy stopniowo zmutował się w pole bitwy z udziałem trzech głównych graczy: klienta (miasta Hamburg i jego przedstawiciel ReGe), generalny wykonawca i architekt / generalny planista.
Idealnie, miejsce budowy każdego projektu budowlanego jest platformą interakcji, która angażuje te trzy główne siły; w tym przypadku nieubłaganie ujawniało sprzeczne interesy i wymagania.
Historia Elbphilharmonie stanowi na przykład wgląd w skrajności, które wyznaczają rzeczywistość planowania i budowania dzisiaj.
Nasza instalacja na Biennale prezentuje projekt bez zajmowania stanowiska ani próby analizy złożoności jego ewolucji.
Jedyne dostępne komentarze to nieocenzurowane doniesienia prasowe, które pokazują, że projekt ten był przedmiotem zainteresowania publicznego i trwającej od lat debaty.
.
Nico Saieh.
Nico Saieh
[więcej w: joanna kałabun, wiązanie pospolite, parcie gruntu ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: joanna kałabun parcie gruntu wiązanie pospolite