Szamba Betonowe
Just another WordPress site

Ze swiata architektury – Przewodnik dla szkół architektury AD: Architektura sądowa na University of London

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Analiza zachowań amunicji białego fosforu w środowiskach miejskich (obraz na stronie www.forensic-architecture.org/) Kiedy ludzie myślą szkołą architektoniczną, myślą o treningu, który uczy ich, jak tworzyć rzeczy: budować przestrzenie lub rozwijać witryny, głównie dla ludzi.
Z biegiem lat koncepcja ta rozszerzyła się, aby objąć aktywizm społeczny.
Na przykład w Stanach istnieją programy takie jak Architecture for Humanity, Project Row Houses i Make It Right, które dotyczą problemów związanych z ubóstwem, przesiedleniami i mieszkalnictwem.
Prawa człowieka wykraczają jednak poza tworzenie przestrzeni dla ekonomicznie niekorzystnych lub zubożonych.
W rzeczywistości termin prawa człowieka często przywołuje prawa ludzi w kontekście konfliktu.
Większość ludzi nie uważa jednak architektury za obejmującą brak lub zniszczenie struktur.
Przeczytaj o programie Forensic Architecture w U.
z Londynu po przerwie.
Równie ważnym przedsięwzięciem jest badanie przestrzeni kontestacji i tych, które zostały zasadniczo zmienione w wyniku konfliktu.
Przecięcie Praw Człowieka i przestrzeni kontestacji to obszar Architektury Sądowej, czyli prezentacja analizy przestrzennej na współczesnych forach prawnych i politycznych .
W Goldsmiths, University of London, ich program Forensic Architecture w Departamencie Kultur Wizualnych koncentruje się na mapowaniu, obrazowaniu i modelowaniu stron przemocy w ramach międzynarodowego prawa humanitarnego i praw człowieka.
Program kierowany jest przez Eyala Weizmana, profesora kultury przestrzennej i wizualnej, na temat podstawowych zasad programu, a także konkretnych projektów realizowanych przez ich program.
Sam program podzielony jest na dwie główne metody śledcze: badania i eksploracje.
Uzupełnia je ich forum, na którym podkreślane są publikacje, instalacje, wystawy obrazujące graficznie obszary trudnej sytuacji i konfliktów.
Biorąc pod uwagę interdyscyplinarny charakter programu, istnieje możliwość uczenia się od ekspertów z dziedziny oceanografii sądowej, antropologii sądowej, ekonomii, polityki i oczywiście ekspertów w konkretnych dziedzinach prawa międzynarodowego.
Śmierć Bassema Abu Rahmy, palestyńskiego protestującego (zdjęcie via www.forensic-architecture.org) Oto, co profesor Weizman ma do powiedzenia na temat tego ekscytującego i unikalnego programu: Czy naprawdę myślę o architekturze legalnie pod względem standardów prawa międzynarodowego.
Patrzy na architekturę jako dowód.
i jak prezentacje architektoniczne w międzynarodowych trybunałach.
Wyobraź sobie czasami, że zostanie wywołany model i sędzia ustąpi, aby go przestudiować i wezwie prawników z obu stron.
Cały proces prawny zacznie przypominać proces projektowania, w którym różne środki, różne konfiguracje przestrzenne będą w centrum dochodzenia.
Profesor Weizman nadal wyjaśnia, co dzieje się w tym programie, aby osiągnąć postępy w realizacji celów Praw Człowieka: .
Zaangażowaliśmy się w produkcję filmową dotyczącą architektury i zagadnień przestrzennych.
Byliśmy także kuratorami.
W rzeczywistości wiele projektów, znalezienia, w formie wystawy.
Tak więc praktyki kuratorskie, naprawdę są częścią naszej praktyki badawczej.
Biorąc pod uwagę rodzaj wykonywanej przez nas pracy i obszary, w które jesteśmy zaangażowani, wkroczymy w środowiska pokonfliktowe, w rzeczywistości nadal będące w konflikcie.
Próbując działać w imieniu i za pośrednictwem grup praw człowieka i grup międzynarodowych, mobilizując prawo międzynarodowe do poszukiwania i poprawy możliwości międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości w tych obszarach.
Myślę, że natychmiastowe zdobycze projektów nie są po prostu w obrębie akademii, w ramach estetycznego dyskursu sztuki, ale naprawdę na skrzyżowaniu, aby zobaczyć, jak architektura, aby zobaczyć, jak artystyczna prezentacja, jak kuratorska praktyka może w rzeczywistości naciskać bardziej precyzyjna, technologia naukowa istniejąca w sądach.
Mamy nadzieję otworzyć tę wrażliwość prawną na inne formy prezentacji i reprezentacji.
Rzeźba dokumentalna (obraz na stronie www.forensic-architecture.org) To ważna praca.
Niektóre z ich trwających i przeszłych śledztw obejmują obozy żywej śmierci, w obozach koncentracyjnych / obozach śmierci w byłej Jugosławii, White Phosphorus, który bada status prawny amfibii białej fosforu i Drone Strikes, w sprawie strajków amerykańskich dronów w północno-zachodnim Pakistanie.
Eksploracje są narzędziami analitycznymi i bardziej ogólnymi badaniami metodologii, a także eksponatów.
W ten sposób otrzymujemy analizę wideo-kosmosu, która dotyczy nowych sposobów rekonstrukcji scen przemocy za pomocą nagrań wideo oraz obserwacji Ziemi, która wykorzystuje obrazy satelitarne do śledzenia i ujawniania naruszeń praw człowieka.
Jeśli więc zawsze chciałeś poznać architekturę, a także dodać pracę i głos do pracy na rzecz praw człowieka, może to być program dla ciebie.
A jeśli tak, oto kilka informacji, które pomogą ci zacząć.
Dla studentów studiów licencjackich UE: 9 000 rocznie i dla int
[hasła pokrewne: blachodachówka ceny, wiązanie pospolite, gont bitumiczny instrukcja montażu ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: blachodachówka ceny gont bitumiczny instrukcja montażu wiązanie pospolite